سرور HPE ProLiant DL160 Gen10

✔️ انعطاف‌پذیری بالا با امکان پیکربندی دقیق منابع پردازشی و حافظه برای انواع بارهای کاری سازمانی

✔️ طراحی رکمونت 1U با قابلیت توسعه آسان جهت بهینه‌سازی فضای دیتاسنتر و افزایش پایداری

✔️ پشتیبانی از ۲ پردازنده Intel Xeon Scalable با حداکثر توان پردازشی برای محیط‌های مجازی و اپلیکیشن‌های سنگین

✔️ سازگار با حافظه‌های DDR4 ECC RDIMM و LRDIMM با امکان ارتقای ظرفیت تا ۱ ترابایت

✔️ پشتیبانی از انواع درایوها: SAS، SATA و SSD جهت ایجاد ترکیب بهینه سرعت و ظرفیت ذخیره‌سازی

✔️ کنترلر HPE Smart Array Gen10 با قابلیت RAID 0,1,5,6,10,50,60 برای امنیت و محافظت از داده‌ها

✔️ پورت‌های ارتباطی متنوع شامل USB 3.0، VGA، LAN و iLO 5 برای مدیریت و مانیتورینگ حرفه‌ای

✔️ سیستم مدیریت از راه دور HPE iLO 5 با امکان مانیتورینگ و کنترل سرور بدون نیاز به حضور فیزیکی

✔️ فناوری‌های امنیتی پیشرفته شامل Silicon Root of Trust، TPM 2.0 و Secure Boot برای محافظت سخت‌افزاری

✔️ مصرف انرژی بهینه و منابع تغذیه Hot Plug Redundant با توان‌های 500W، 800W، 1600W و 2200W (Titanium)

شناسه محصول: F1003

361,000,000 تومان

11 نفر در حال مشاهده این محصول هستند!

ارسال رایگان

تحویل اکسپرس و سریع

20 هزار محصول

روش های پرداخت

پشتیبانی 24/7

پشتیبانی نامحدود آنلاین

تحویل 2 روزه

پیگیری سفارشات

<
مشخصاتجزئیات
ابعاد4.29 × 43.46 × 70.7 سانتی‌متر (1U Rack)
برندHPE (Hewlett Packard Enterprise)
مدلDL160
نسل سرورGen10
نوع سروررکمونت (Rackmount)
فرم فاکتور1U
پردازنده‌های سازگارپشتیبانی از پردازنده‌های Intel Xeon Scalable نسل اول و دوم: • Xeon Bronze • Xeon Silver • Xeon Gold (حداکثر 2 پردازنده)
تعداد سوکت CPU2 عدد (Dual Socket)
چیپستIntel® C621 Chipset
نوع حافظه (RAM)DDR4 ECC Registered (RDIMM / LRDIMM)
تعداد اسلات حافظه16 اسلات DIMM
حداکثر ظرفیت حافظهتا 1 ترابایت (با LRDIMM)
پیکربندی درایوتا 8× SFF (2.5 اینچ) یا 4× LFF (3.5 اینچ)
نوع درایوهای قابل پشتیبانیSAS / SATA HDD & SSD
کنترلر ذخیره‌سازیHPE Smart Array Gen10: • E208i-a • P408i-a
پشتیبانی RAIDRAID 0, 1, 5, 10 (بسته به کنترلر)
اسلات‌های توسعهPCIe 3.0
تعداد اسلات PCIeتا 3 اسلات PCIe (بسته به رایزر)
پورت‌های شبکه2× 1GbE Embedd

در دنیای امروز که زیرساخت‌های فناوری اطلاعات به ستون فقرات کسب‌وکارها تبدیل شده‌اند، انتخاب یک سرور مطمئن، قدرتمند و مقرون‌به‌صرفه اهمیت بسیار زیادی دارد. سرور HPE ProLiant DL160 Gen10 یکی از محصولات حرفه‌ای شرکت Hewlett Packard Enterprise است که با هدف پاسخ‌گویی به نیاز دیتاسنترها، شرکت‌های متوسط، سازمان‌های در حال رشد و سرویس‌دهندگان ابری طراحی شده است. این سرور رکمونت 1U با بهره‌گیری از سخت‌افزار قدرتمند، معماری مدرن و فناوری‌های انحصاری HPE، تعادلی هوشمندانه میان قیمت سرور DL160 Gen10 و عملکرد حرفه‌ای ایجاد کرده است.

سرور HPE ProLiant DL160 Gen10 در واقع نسخه‌ای اقتصادی‌تر نسبت به مدل‌هایی مانند DL360 و DL380 محسوب می‌شود، اما این موضوع به‌هیچ‌وجه به معنای ضعف در کارایی نیست. HPE در این مدل تلاش کرده با حذف امکانات غیرضروری و تمرکز بر هسته‌ی اصلی پردازش، محصولی ارائه دهد که برای سناریوهای پرتکرار مانند مجازی‌سازی سبک، سرورهای وب، هاستینگ، پردازش‌های سازمانی و حتی زیرساخت‌های ابری کاملاً مناسب باشد. به همین دلیل، خرید سرور DL160 Gen10 برای بسیاری از مدیران IT یک انتخاب هوشمندانه و آینده‌نگرانه است.

یکی از مهم‌ترین نقاط قوت این سرور، پشتیبانی از پردازنده‌های Intel Xeon Scalable نسل اول و دوم است. این پردازنده‌ها به‌خوبی می‌توانند بارهای کاری متنوع را مدیریت کنند و در کنار حافظه DDR4 ECC، محیطی پایدار و قابل اعتماد را فراهم می‌آورند. به همین دلیل، مشخصات سرور HPE DL160 G10 به‌گونه‌ای طراحی شده که هم پاسخ‌گوی نیازهای فعلی سازمان باشد و هم امکان توسعه در آینده را فراهم کند.

از منظر طراحی فیزیکی نیز، این سرور با فرم فاکتور 1U، گزینه‌ای ایده‌آل برای دیتاسنترهایی است که با محدودیت فضا مواجه هستند. تراکم بالا، مصرف انرژی بهینه و سیستم خنک‌کننده هوشمند باعث می‌شود سرور رکمونت 1U اچ‌پی بتواند در محیط‌های پرتراکم عملکردی پایدار ارائه دهد. این موضوع به‌ویژه برای دیتاسنترها و شرکت‌های هاستینگ اهمیت بالایی دارد که به دنبال افزایش ظرفیت بدون افزایش هزینه‌های فضا و انرژی هستند.

نکته مهم دیگر، استفاده از فناوری‌های مدیریتی و امنیتی پیشرفته در این سرور است. وجود HPE iLO 5 به مدیران سیستم اجازه می‌دهد تا کنترل کاملی بر سرور داشته باشند؛ از مانیتورینگ سلامت سخت‌افزار گرفته تا مدیریت از راه دور و عیب‌یابی پیشرفته. همچنین فناوری Silicon Root of Trust به‌عنوان یکی از مزیت‌های انحصاری HPE، امنیت سخت‌افزاری را از سطح فریم‌ور آغاز می‌کند و از نفوذ و دستکاری جلوگیری می‌نماید. این ویژگی باعث می‌شود سرور مناسب دیتاسنتر نه‌تنها از نظر عملکرد، بلکه از نظر امنیت نیز در سطح بالایی قرار گیرد.

در مجموع، اگر به دنبال سروری هستید که هم اقتصادی باشد، هم قابل اعتماد و هم انعطاف‌پذیر، سرور HPE ProLiant DL160 Gen10 یکی از بهترین گزینه‌های موجود در بازار محسوب می‌شود. این سرور به‌خوبی نشان می‌دهد که HPE چگونه توانسته با شناخت نیاز بازار، محصولی متوازن و کاربردی طراحی کند که برای طیف گسترده‌ای از کاربران قابل استفاده باشد.

طراحی، فرم فاکتور و معماری سخت‌افزاری DL160 Gen10

طراحی فیزیکی و معماری سخت‌افزاری در یک سرور سازمانی نقش بسیار مهمی در عملکرد، پایداری و مقیاس‌پذیری آن ایفا می‌کند. سرور HPE ProLiant DL160 Gen10 با فرم فاکتور 1U رکمونت طراحی شده است؛ به این معنا که تنها یک یونیت از فضای رک را اشغال می‌کند، اما در همین فضای محدود، توان پردازشی قابل‌توجهی را ارائه می‌دهد. این طراحی باعث شده تا این سرور به گزینه‌ای ایده‌آل برای دیتاسنترهای مدرن و محیط‌هایی با محدودیت فضا تبدیل شود.

بدنه‌ی این سرور از مواد مقاوم و صنعتی ساخته شده و چیدمان داخلی آن به‌گونه‌ای است که جریان هوا به بهترین شکل ممکن برقرار شود. سیستم خنک‌کننده هوشمند HPE با استفاده از سنسورهای متعدد، دمای قطعات داخلی را به‌صورت لحظه‌ای پایش می‌کند و سرعت فن‌ها را بر اساس میزان بار کاری تنظیم می‌نماید. این ویژگی نه‌تنها باعث افزایش طول عمر قطعات می‌شود، بلکه مصرف انرژی را نیز بهینه می‌کند؛ موضوعی که برای سازمان‌ها و دیتاسنترها از نظر هزینه‌های عملیاتی اهمیت بالایی دارد.

از نظر معماری سخت‌افزاری، مشخصات سرور HPE DL160 G10 به‌گونه‌ای طراحی شده که بیشترین بهره‌وری را از منابع فراهم کند. پشتیبانی از دو سوکت پردازنده، امکان استفاده از پردازنده‌های قدرتمند Intel Xeon Scalable را فراهم می‌کند که در کنار حافظه DDR4 ECC، محیطی پایدار و مطمئن را برای اجرای بارهای کاری مختلف ایجاد می‌نماید. این معماری به مدیران IT اجازه می‌دهد بسته به نیاز سازمان، سرور را در سطوح مختلفی از توان پردازشی پیکربندی کنند.

یکی دیگر از جنبه‌های مهم طراحی DL160 Gen10، انعطاف‌پذیری در پیکربندی ذخیره‌سازی است. این سرور قابلیت پشتیبانی از درایوهای SFF و LFF را دارد و می‌تواند با توجه به نیاز، برای ظرفیت بالا یا سرعت بیشتر بهینه‌سازی شود. این انعطاف‌پذیری باعث می‌شود خرید سرور DL160 Gen10 برای سناریوهای مختلفی مانند سرور فایل، سرور وب، یا حتی زیرساخت‌های مجازی‌سازی سبک منطقی و مقرون‌به‌صرفه باشد.

از منظر توسعه‌پذیری نیز، وجود اسلات‌های PCIe امکان افزودن کارت‌های شبکه پرسرعت، کنترلرهای RAID پیشرفته یا کارت‌های دیگر را فراهم می‌کند. این موضوع باعث می‌شود سرور در طول زمان و با رشد نیازهای سازمان، همچنان قابل استفاده و به‌روز باقی بماند. در واقع، HPE با طراحی این سرور تلاش کرده تا محصولی ارائه دهد که نه‌تنها پاسخ‌گوی نیازهای امروز باشد، بلکه برای آینده نیز آماده باشد.

در نهایت، طراحی کلی سرور رکمونت 1U اچ‌پی در مدل DL160 Gen10 نشان‌دهنده‌ی تمرکز HPE بر کارایی، پایداری و سادگی مدیریت است. ترکیب طراحی فشرده، معماری سخت‌افزاری قدرتمند و امکانات مدیریتی پیشرفته باعث شده این سرور به یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها در میان سازمان‌ها و دیتاسنترها تبدیل شود. اگر به دنبال سرور مناسب دیتاسنتر با هزینه منطقی و قابلیت اطمینان بالا هستید، DL160 Gen10 بدون شک یکی از بهترین انتخاب‌ها خواهد بود.

بررسی پردازنده‌ها و توان پردازشی سرور HPE ProLiant DL160 Gen10

یکی از مهم‌ترین معیارها در انتخاب یک سرور سازمانی، توان پردازشی و انعطاف‌پذیری آن در پشتیبانی از انواع پردازنده‌هاست. سرور HPE ProLiant DL160 Gen10 در این زمینه عملکردی بسیار قابل توجه دارد و به‌گونه‌ای طراحی شده که بتواند طیف وسیعی از بارهای کاری را پوشش دهد. این سرور از پردازنده‌های Intel Xeon Scalable نسل اول و دوم پشتیبانی می‌کند؛ پردازنده‌هایی که به‌طور خاص برای محیط‌های دیتاسنتری و سازمانی طراحی شده‌اند.

پشتیبانی از خانواده Xeon Bronze، Silver و Gold باعث می‌شود مدیران IT بتوانند با توجه به نیاز و بودجه، بهترین انتخاب را انجام دهند. اگر هدف اجرای سرویس‌های سبک مانند وب‌سرور، فایل‌سرور یا اپلیکیشن‌های سازمانی باشد، پردازنده‌های Xeon Bronze یا Silver می‌توانند گزینه‌ای اقتصادی و منطقی باشند. در مقابل، برای سناریوهایی که نیاز به قدرت پردازشی بالاتر دارند—مانند مجازی‌سازی، پردازش داده و سرویس‌های چندکاربره—استفاده از پردازنده‌های Xeon Gold پیشنهاد می‌شود. همین تنوع باعث شده خرید سرور DL160 Gen10 برای کسب‌وکارهای مختلف، از شرکت‌های کوچک تا دیتاسنترها، کاملاً مقرون‌به‌صرفه باشد.

سرور HPE ProLiant DL160 Gen10 از دو سوکت پردازنده پشتیبانی می‌کند. این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد ابتدا سرور را با یک پردازنده راه‌اندازی کرده و در صورت افزایش نیاز، پردازنده دوم را اضافه کنند. چنین معماری‌ای به کاهش هزینه‌های اولیه کمک می‌کند و امکان ارتقای تدریجی را فراهم می‌سازد. این موضوع به‌ویژه برای سازمان‌هایی که در حال رشد هستند، اهمیت بسیار زیادی دارد.

از نظر عملکرد، پردازنده‌های Intel Xeon Scalable با تعداد هسته‌های بالا، حافظه کش گسترده و پشتیبانی از فناوری‌های پیشرفته مانند Hyper-Threading و Turbo Boost، توان پردازشی پایداری را ارائه می‌دهند. این ویژگی‌ها باعث می‌شود سرور رکمونت 1U اچ‌پی در اجرای هم‌زمان چندین سرویس بدون افت عملکرد، کاملاً قابل اعتماد باشد. همچنین پشتیبانی از دستورالعمل‌های پیشرفته پردازشی، این سرور را برای کاربردهایی مانند پردازش داده، تحلیل اطلاعات و حتی برخی سناریوهای هوش مصنوعی سبک مناسب می‌کند.

یکی دیگر از مزایای مهم در بخش پردازنده، مدیریت حرارت و مصرف انرژی است. DL160 Gen10 به سیستم خنک‌کننده هوشمند HPE مجهز شده که با پایش مداوم دما، عملکرد فن‌ها را بهینه می‌کند. این موضوع باعث می‌شود حتی در بارهای کاری سنگین، پردازنده‌ها در محدوده دمایی امن کار کنند و طول عمر آن‌ها افزایش یابد. در نتیجه، سرور مناسب دیتاسنتر نه‌تنها از نظر قدرت پردازشی، بلکه از نظر پایداری نیز در سطح بالایی قرار می‌گیرد.

در نهایت، توان پردازشی DL160 Gen10 را می‌توان یکی از نقاط قوت اصلی آن دانست. ترکیب پردازنده‌های قدرتمند، معماری دو سوکته و مدیریت هوشمند منابع باعث شده این سرور انتخابی مطمئن برای سازمان‌هایی باشد که به دنبال عملکرد بالا با هزینه منطقی هستند. اگر به دنبال بررسی دقیق قیمت سرور DL160 Gen10 نسبت به توان پردازشی آن باشید، متوجه خواهید شد که این مدل یکی از بهترین نسبت‌های قیمت به عملکرد را در میان سرورهای هم‌رده ارائه می‌دهد.

حافظه RAM، عملکرد و مقیاس‌پذیری در محیط‌های سازمانی

حافظه RAM یکی از حیاتی‌ترین اجزای هر سرور است و نقش مستقیمی در سرعت، پایداری و توان پاسخ‌گویی سیستم دارد. سرور HPE ProLiant DL160 Gen10 در این بخش نیز با طراحی هوشمندانه، نیازهای محیط‌های سازمانی و دیتاسنتری را به‌خوبی پوشش می‌دهد. این سرور از حافظه‌های DDR4 ECC Registered پشتیبانی می‌کند که به‌طور خاص برای کاربردهای حرفه‌ای طراحی شده‌اند و پایداری بالایی را تضمین می‌کنند.

وجود حافظه ECC (Error-Correcting Code) به این معناست که خطاهای احتمالی در داده‌ها به‌صورت خودکار شناسایی و اصلاح می‌شوند. این ویژگی برای محیط‌هایی که حساسیت بالایی نسبت به صحت داده‌ها دارند—مانند دیتابیس‌ها، سیستم‌های مالی و زیرساخت‌های مجازی‌سازی—اهمیت بسیار زیادی دارد. به همین دلیل، مشخصات سرور HPE DL160 G10 از نظر حافظه، کاملاً مطابق با استانداردهای سازمانی است.

DL160 Gen10 دارای 16 اسلات DIMM است که امکان نصب حجم قابل توجهی از RAM را فراهم می‌کند. این سرور می‌تواند تا 1 ترابایت حافظه RAM را پشتیبانی کند؛ ظرفیتی که برای بسیاری از سناریوهای حرفه‌ای کاملاً کافی است. این میزان حافظه به مدیران سیستم اجازه می‌دهد تعداد زیادی ماشین مجازی، سرویس یا اپلیکیشن را به‌صورت هم‌زمان اجرا کنند، بدون اینکه با کمبود منابع مواجه شوند. به همین دلیل، خرید سرور DL160 Gen10 برای مجازی‌سازی سبک تا متوسط یک انتخاب هوشمندانه محسوب می‌شود.

از منظر عملکرد، حافظه‌های DDR4 نسبت به نسل‌های قبلی سرعت بالاتر و مصرف انرژی کمتری دارند. این موضوع باعث می‌شود سرور بتواند با بهره‌وری بیشتری کار کند و هزینه‌های عملیاتی کاهش یابد. همچنین پشتیبانی از فرکانس‌های مناسب حافظه، تأخیر دسترسی به داده‌ها را کاهش داده و عملکرد کلی سیستم را بهبود می‌بخشد. این ویژگی‌ها در کنار پردازنده‌های Intel Xeon Scalable، ترکیبی قدرتمند برای اجرای بارهای کاری متنوع ایجاد می‌کند.

یکی از مزایای مهم در بخش حافظه، مقیاس‌پذیری بالای DL160 Gen10 است. سازمان‌ها می‌توانند ابتدا با مقدار کمی RAM سرور را راه‌اندازی کرده و به‌مرور زمان، با افزایش نیاز، حافظه بیشتری به آن اضافه کنند. این قابلیت ارتقا باعث می‌شود سرمایه‌گذاری اولیه کاهش یابد و سرور بتواند با رشد کسب‌وکار هماهنگ شود. چنین رویکردی، سرور اقتصادی HPE را به گزینه‌ای جذاب برای شرکت‌های در حال توسعه تبدیل کرده است.

در محیط‌های دیتاسنتری که پایداری و دسترس‌پذیری اهمیت بالایی دارد، ترکیب حافظه ECC، مدیریت هوشمند منابع و ابزارهای نظارتی HPE، اطمینان خاطر بالایی را برای مدیران IT فراهم می‌کند. این موضوع باعث می‌شود سرور رکمونت 1U اچ‌پی بتواند به‌صورت 24/7 و بدون وقفه، سرویس‌دهی پایدار ارائه دهد.

در جمع‌بندی این بخش می‌توان گفت حافظه RAM در سرور HPE ProLiant DL160 Gen10 نه‌تنها از نظر ظرفیت، بلکه از نظر کیفیت و قابلیت اطمینان نیز در سطح بالایی قرار دارد. این سرور با ارائه عملکرد پایدار، مقیاس‌پذیری مناسب و پشتیبانی از فناوری‌های مدرن حافظه، انتخابی ایده‌آل برای سازمان‌هایی است که به دنبال زیرساختی مطمئن و آینده‌نگر هستند.

ذخیره‌سازی، هارد دیسک‌ها و سناریوهای کانفیگ حرفه‌ای در سرور HPE ProLiant DL160 Gen10

سیستم ذخیره‌سازی یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر سرور سازمانی محسوب می‌شود و تأثیر مستقیمی بر سرعت، پایداری و مقیاس‌پذیری زیرساخت IT دارد. سرور HPE ProLiant DL160 Gen10 در این حوزه با انعطاف‌پذیری بالا طراحی شده تا بتواند نیازهای متنوع کسب‌وکارها، دیتاسنترها و سرویس‌دهندگان ابری را پوشش دهد. این سرور با پشتیبانی از انواع درایوهای SAS و SATA، امکان ایجاد کانفیگ‌های متنوع ذخیره‌سازی را در اختیار مدیران سیستم قرار می‌دهد.

DL160 Gen10 بسته به پیکربندی، از درایوهای SFF (2.5 اینچ) یا LFF (3.5 اینچ) پشتیبانی می‌کند. اگر اولویت شما سرعت بالا و تأخیر کم است—مانند اجرای دیتابیس‌ها یا ماشین‌های مجازی—درایوهای SFF SSD گزینه‌ای ایده‌آل محسوب می‌شوند. در مقابل، برای سناریوهایی که ظرفیت ذخیره‌سازی اهمیت بیشتری دارد، استفاده از هاردهای LFF با ظرفیت بالا می‌تواند هزینه‌ها را به‌طور چشمگیری کاهش دهد. همین انعطاف‌پذیری باعث شده خرید سرور DL160 Gen10 برای طیف گسترده‌ای از کاربردها منطقی و مقرون‌به‌صرفه باشد.

یکی از نقاط قوت مهم در بخش ذخیره‌سازی، استفاده از کنترلرهای HPE Smart Array Gen10 است. این کنترلرها با پشتیبانی از سطوح مختلف RAID، امکان ایجاد تعادل میان امنیت داده‌ها، سرعت و ظرفیت را فراهم می‌کنند. پشتیبانی از RAID 0، 1، 5 و 10 باعث می‌شود مدیران سیستم بتوانند بسته به حساسیت داده‌ها و نیاز عملکردی، بهترین پیکربندی را انتخاب کنند. به‌عنوان مثال، در محیط‌هایی که امنیت داده اولویت دارد، RAID 1 یا RAID 10 گزینه‌ای مطمئن است، در حالی که برای بهینه‌سازی ظرفیت ذخیره‌سازی، RAID 5 انتخابی محبوب محسوب می‌شود.

مشخصات سرور HPE DL160 G10 در بخش ذخیره‌سازی نشان می‌دهد که این سرور برای استفاده‌های حرفه‌ای طراحی شده است. امکان Hot Plug بودن درایوها باعث می‌شود تعویض یا ارتقای هارد دیسک‌ها بدون خاموش کردن سرور انجام شود. این ویژگی برای دیتاسنترها و محیط‌هایی که نیاز به دسترس‌پذیری بالا دارند، اهمیت بسیار زیادی دارد و از بروز قطعی سرویس جلوگیری می‌کند.

سناریوهای کانفیگ حرفه‌ای در DL160 Gen10 بسیار متنوع هستند. برای مثال، می‌توان از ترکیب SSD برای سیستم‌عامل و هاردهای HDD برای ذخیره‌سازی داده‌ها استفاده کرد تا هم سرعت بالا و هم ظرفیت مناسب فراهم شود. این نوع پیکربندی در بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌های هاستینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین امکان ارتقا کنترلر RAID یا افزودن کارت‌های ذخیره‌سازی پیشرفته وجود دارد که باعث می‌شود سرور در طول زمان همچنان پاسخ‌گوی نیازهای رو به رشد سازمان باشد.

در نهایت، ذخیره‌سازی در سرور رکمونت 1U اچ‌پی مدل DL160 Gen10 به‌گونه‌ای طراحی شده که ضمن حفظ هزینه منطقی، سطح بالایی از عملکرد و اطمینان را ارائه دهد. این ویژگی باعث شده تا این سرور به‌عنوان سرور مناسب دیتاسنتر و زیرساخت‌های سازمانی شناخته شود و در بسیاری از پروژه‌های حرفه‌ای مورد استفاده قرار گیرد.

مدیریت، امنیت و فناوری‌های انحصاری HPE در DL160 Gen10

در دنیای امروز، مدیریت و امنیت سرورها به اندازه قدرت سخت‌افزاری آن‌ها اهمیت دارد. سرور HPE ProLiant DL160 Gen10 با بهره‌گیری از فناوری‌های انحصاری HPE، سطح بالایی از کنترل، نظارت و امنیت را در اختیار مدیران IT قرار می‌دهد. در قلب این سیستم مدیریتی، ابزار قدرتمند HPE iLO 5 قرار دارد که یکی از پیشرفته‌ترین راهکارهای مدیریت از راه دور در صنعت سرور محسوب می‌شود.

با استفاده از HPE iLO 5، مدیران سیستم می‌توانند بدون نیاز به حضور فیزیکی در دیتاسنتر، وضعیت سخت‌افزار، دما، مصرف انرژی و سلامت کلی سرور را به‌صورت لحظه‌ای بررسی کنند. این قابلیت باعث کاهش هزینه‌های نگهداری و افزایش سرعت واکنش در برابر مشکلات احتمالی می‌شود. برای سازمان‌هایی که چندین سرور در نقاط مختلف دارند، این ویژگی یک مزیت بسیار مهم به شمار می‌آید و خرید سرور DL160 Gen10 را به گزینه‌ای هوشمندانه تبدیل می‌کند.

در حوزه امنیت، HPE با معرفی فناوری Silicon Root of Trust سطح جدیدی از حفاظت سخت‌افزاری را ارائه داده است. این فناوری با ایجاد یک ریشه اعتماد در سطح سیلیکون، از همان مراحل اولیه بوت سیستم، صحت فریم‌ور را بررسی می‌کند و از اجرای کدهای مخرب جلوگیری می‌نماید. به این ترتیب، حتی در صورت حملات پیچیده، سرور در برابر تهدیدات محافظت می‌شود. این ویژگی برای سازمان‌هایی که با داده‌های حساس سروکار دارند، اهمیت حیاتی دارد.

علاوه بر این، پشتیبانی از ماژول TPM 2.0 و قابلیت Secure Boot، امنیت داده‌ها و سیستم‌عامل را در بالاترین سطح تضمین می‌کند. این امکانات باعث می‌شود سرور HPE ProLiant DL160 Gen10 نه‌تنها از نظر عملکرد، بلکه از نظر امنیت نیز در رده محصولات حرفه‌ای بازار قرار گیرد. در محیط‌های دیتاسنتری که تهدیدات سایبری روزبه‌روز پیچیده‌تر می‌شوند، چنین سطحی از امنیت یک مزیت رقابتی مهم محسوب می‌شود.

یکی دیگر از جنبه‌های مهم مدیریت، قابلیت اتوماسیون و یکپارچگی با ابزارهای مدیریتی است. DL160 Gen10 به‌راحتی با نرم‌افزارهای مدیریتی HPE مانند OneView یکپارچه می‌شود و امکان مدیریت متمرکز چندین سرور را فراهم می‌کند. این موضوع باعث افزایش بهره‌وری تیم IT و کاهش خطاهای انسانی می‌شود. به همین دلیل، بسیاری از مدیران حرفه‌ای این مدل را به‌عنوان سرور اقتصادی HPE با امکانات مدیریتی پیشرفته انتخاب می‌کنند.

در جمع‌بندی این بخش می‌توان گفت مدیریت و امنیت در مشخصات سرور HPE DL160 G10 یکی از نقاط قوت اصلی آن است. ترکیب ابزارهای مدیریتی پیشرفته، امنیت سخت‌افزاری قدرتمند و قابلیت‌های نظارتی دقیق باعث شده این سرور انتخابی مطمئن برای سازمان‌هایی باشد که به دنبال پایداری، امنیت و کنترل کامل زیرساخت خود هستند.

کاربردهای تخصصی سرور HPE ProLiant DL160 Gen10 در سازمان‌ها و دیتاسنترها

سرور HPE ProLiant DL160 Gen10 به دلیل طراحی رکمونت 1U، مصرف انرژی بهینه و قدرت پردازشی مناسب، در طیف وسیعی از پروژه‌های سازمانی و تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سرور به‌گونه‌ای طراحی شده که هم برای شرکت‌های متوسط و هم برای دیتاسنترهای حرفه‌ای انتخابی قابل اتکا باشد.

یکی از اصلی‌ترین کاربردهای سرور DL160 Gen10، استفاده به‌عنوان سرور مجازی‌سازی است. پشتیبانی از پردازنده‌های Intel Xeon Scalable، حافظه ECC DDR4 و کنترلرهای ذخیره‌سازی قدرتمند، باعث می‌شود این سرور بتواند چندین ماشین مجازی را به‌صورت پایدار اجرا کند. در سازمان‌هایی که به دنبال راه‌اندازی VMware ESXi یا Microsoft Hyper-V هستند، این مدل گزینه‌ای اقتصادی و کارآمد محسوب می‌شود.

از دیگر کاربردهای مهم می‌توان به سرور فایل و ذخیره‌سازی سازمانی اشاره کرد. ترکیب هاردهای پرظرفیت با RAID سخت‌افزاری، امکان نگهداری ایمن داده‌ها را فراهم می‌کند. به همین دلیل بسیاری از شرکت‌ها از HPE ProLiant DL160 Gen10 به‌عنوان File Server مرکزی برای اشتراک‌گذاری داده‌ها میان کاربران استفاده می‌کنند.

در محیط‌های هاستینگ و ارائه خدمات آنلاین، این سرور به‌عنوان سرور وب عملکرد بسیار مناسبی دارد. مصرف انرژی پایین، مدیریت پیشرفته از طریق iLO و امکان ارتقا سخت‌افزاری، باعث می‌شود هزینه‌های عملیاتی کاهش پیدا کند. همین ویژگی‌ها باعث شده خرید سرور DL160 Gen10 برای کسب‌وکارهای آنلاین گزینه‌ای منطقی باشد.

همچنین این سرور برای اجرای اپلیکیشن‌های سازمانی، سیستم‌های حسابداری، CRM و ERP بسیار مناسب است. قدرت پردازش مناسب در کنار پایداری بالا، باعث می‌شود این سیستم‌ها بدون وقفه و با حداقل تأخیر اجرا شوند. به‌ویژه در سازمان‌هایی که به دنبال سرور اقتصادی HPE هستند، DL160 Gen10 یکی از بهترین انتخاب‌ها محسوب می‌شود.

مقایسه سرور HPE ProLiant DL160 Gen10 با DL360 و DL380

برای انتخاب بهترین سرور، مقایسه میان مدل‌های مختلف اهمیت زیادی دارد. در این بخش، سرور HPE ProLiant DL160 Gen10 را با دو مدل محبوب دیگر یعنی DL360 و DL380 مقایسه می‌کنیم.

مقایسه DL160 Gen10 و DL360 Gen10

DL360 نیز یک سرور 1U است اما معمولاً امکانات بیشتری در بخش توسعه‌پذیری ارائه می‌دهد. در مقابل، DL160 Gen10 گزینه‌ای اقتصادی‌تر محسوب می‌شود و برای سازمان‌هایی که به تعداد زیادی سرور نیاز دارند، هزینه کلی پایین‌تری ایجاد می‌کند. اگر تمرکز شما روی کاهش هزینه و مصرف انرژی است، DL160 انتخاب مناسب‌تری خواهد بود.

مقایسه DL160 Gen10 و DL380 Gen10

DL380 یک سرور 2U قدرتمند با ظرفیت ذخیره‌سازی و توسعه‌پذیری بسیار بالاتر است. این مدل برای پروژه‌های سنگین دیتاسنتری مناسب است، اما هزینه بالاتری نیز دارد. در مقابل، سرور HPE DL160 G10 برای پروژه‌های متوسط و سازمان‌هایی که به تعادل میان قدرت و هزینه نیاز دارند، گزینه‌ای ایده‌آل محسوب می‌شود.

در مجموع، اگر به دنبال سرور رکمونت 1U اچ‌پی با قیمت مناسب، مصرف انرژی پایین و امکانات مدیریتی حرفه‌ای هستید، DL160 Gen10 انتخابی هوشمندانه‌تر نسبت به بسیاری از رقبا خواهد بود.

راهنمای خرید و انتخاب بهترین کانفیگ سرور HPE ProLiant DL160 Gen10

انتخاب کانفیگ مناسب برای سرور HPE ProLiant DL160 Gen10 نقش مهمی در بهره‌وری و طول عمر سیستم دارد. پیش از خرید، باید نیازهای فعلی و آینده سازمان به‌دقت بررسی شود.

اگر هدف شما اجرای چند ماشین مجازی سبک است، استفاده از یک پردازنده Intel Xeon Silver به همراه 32 یا 64 گیگابایت رم DDR4 گزینه‌ای مناسب خواهد بود. برای کاربردهای سنگین‌تر مانند دیتابیس یا مجازی‌سازی پیشرفته، پیشنهاد می‌شود از پردازنده‌های Xeon Gold و حافظه رم بالاتر استفاده کنید.

در بخش ذخیره‌سازی، ترکیب SSD برای سیستم‌عامل و HDD برای داده‌ها، بهترین تعادل میان سرعت و ظرفیت را فراهم می‌کند. همچنین انتخاب کنترلر RAID مناسب اهمیت زیادی دارد تا امنیت داده‌ها تضمین شود. این نکات باعث می‌شود خرید سرور DL160 Gen10 به سرمایه‌گذاری موفقی تبدیل شود.

جمع‌بندی جامع و نهایی سرور HPE ProLiant DL160 Gen10

 

سرور HPE ProLiant DL160 Gen10 یکی از متعادل‌ترین و هوشمندانه‌ترین محصولات نسل دهم شرکت Hewlett Packard Enterprise محسوب می‌شود؛ سروری که دقیقاً برای سازمان‌هایی طراحی شده که به دنبال تعادل بین قیمت، عملکرد، امنیت و مصرف انرژی هستند. در بازار امروز که هزینه‌های زیرساخت IT به‌شدت افزایش یافته، انتخاب سروری که بتواند در بلندمدت پاسخگوی نیازهای عملیاتی باشد، اهمیت حیاتی دارد و DL160 Gen10 دقیقاً در همین نقطه می‌درخشد.

این سرور با فرم فاکتور 1U رکمونت، انتخابی ایده‌آل برای دیتاسنترهایی است که با محدودیت فضا مواجه‌اند اما همچنان به قدرت پردازشی قابل‌اعتماد نیاز دارند. استفاده از شاسی فشرده اما مهندسی‌شده باعث شده سرور HPE DL160 G10 در عین اشغال فضای کم، تهویه مناسب و پایداری حرارتی بالایی داشته باشد؛ موضوعی که در محیط‌های 24/7 اهمیت بسیار زیادی دارد.

در قلب سرور HPE ProLiant DL160 Gen10، پشتیبانی از پردازنده‌های Intel Xeon Scalable نسل اول و دوم قرار دارد؛ پردازنده‌هایی که برای بارهای کاری سازمانی، مجازی‌سازی و پردازش‌های چندوظیفه‌ای طراحی شده‌اند. امکان استفاده از دو پردازنده به‌صورت هم‌زمان، به سازمان‌ها اجازه می‌دهد توان پردازشی خود را متناسب با رشد کسب‌وکار افزایش دهند.

از دید جمع‌بندی، یکی از نقاط قوت اصلی این سرور، انعطاف در انتخاب CPU است. شما می‌توانید با پردازنده‌های Xeon Silver یک سرور اقتصادی راه‌اندازی کنید یا با Xeon Gold به سراغ سناریوهای سنگین‌تر مانند دیتابیس، ERP و مجازی‌سازی بروید. همین موضوع باعث می‌شود خرید سرور DL160 Gen10 نه‌تنها یک تصمیم کوتاه‌مدت، بلکه یک سرمایه‌گذاری آینده‌نگرانه باشد.

در دنیای سرورها، حافظه RAM نقش تعیین‌کننده‌ای در عملکرد کلی سیستم دارد. سرور HPE ProLiant DL160 Gen10 با پشتیبانی از حافظه‌های DDR4 ECC Registered، سطح بالایی از پایداری و امنیت داده را تضمین می‌کند. استفاده از ECC به‌طور مستقیم از بروز خطاهای حافظه جلوگیری کرده و برای محیط‌های حساس سازمانی یک الزام محسوب می‌شود.

از منظر جمع‌بندی، قابلیت ارتقای رم تا ظرفیت‌های بالا (بسته به کانفیگ) باعث می‌شود این سرور به‌راحتی با رشد نیازهای نرم‌افزاری سازگار شود. این ویژگی برای شرکت‌هایی که در حال توسعه هستند یا قصد دارند در آینده تعداد ماشین‌های مجازی خود را افزایش دهند، یک مزیت رقابتی بزرگ به شمار می‌رود.

ذخیره‌سازی داده‌ها یکی از حساس‌ترین بخش‌های هر زیرساخت IT است و سرور HPE ProLiant DL160 Gen10 در این حوزه عملکردی فراتر از انتظار یک سرور 1U اقتصادی ارائه می‌دهد. پشتیبانی از هاردهای SAS و SATA در کنار SSD، امکان طراحی سناریوهای مختلف ذخیره‌سازی را فراهم می‌کند.

در جمع‌بندی این بخش باید گفت که استفاده از کنترلرهای HPE Smart Array و پشتیبانی از RAID سخت‌افزاری، امنیت اطلاعات را به‌طور قابل‌توجهی افزایش می‌دهد. این موضوع برای سازمان‌هایی که با داده‌های حیاتی سروکار دارند، یک مزیت تعیین‌کننده در انتخاب و خرید سرور DL160 Gen10 است.

یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های سرورهای HPE با بسیاری از رقبا، سیستم مدیریتی قدرتمند آن‌هاست. HPE iLO 5 به مدیران شبکه این امکان را می‌دهد که سرور را از راه دور، بدون نیاز به حضور فیزیکی، مدیریت و مانیتور کنند. این قابلیت در کاهش هزینه‌های نگهداری و افزایش سرعت پاسخ‌گویی به مشکلات نقش بسیار مهمی دارد.

در جمع‌بندی کلی، وجود iLO 5 باعث می‌شود سرور HPE ProLiant DL160 Gen10 حتی در دیتاسنترهای بزرگ با حداقل نیروی انسانی به‌صورت پایدار و ایمن مدیریت شود.

برند

سرور hpe

سیستم عامل

Windows Server 2016
Windows Server 2019
VMware ESXi 6.5 U3
VMware ESXi 6.7 U3
Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 7.6 (With Kbase)
SUSE Linux Enterprise Server (SLES) 12 SP4
SUSE Linux Enterprise Server (SLES) 15 SP1

وزن پلتفرم LFF

حداقل 11.65kg کیلو گرم
حداکثر 15.74kg کیلوگرم

وزن پلتفرم SFF

حداقل 10.97kg کیلو گرم
حداکثر 13.92kg کیلوگرم

ابعاد شاسی

ارتفاع : 4.29cm
عرض : 44.46cm
طول : 61.49cm

ابزار مدیریت

HPE iLO
UEFI
Intelligent provisioning
iLO RESTful API

امنیت بایوس و فریمور

UEFI secure boot and secure start support
Immutable silicon root of trust
FIPS 140-2 validation (iLO 5 certification in progress)
Common criteria certification (iLO 5 certification in progress)
Configurable for PCI DSS compliance
AES and 3DES on browser
Support for Commercial National Security Algorithms (CNSA)
iLO security modes
Granular control over iLO interfaces
Tamper-Free updates – Components digitally signed and verified
Secure recovery – Recover critical firmware to known good state on detection of compromised firmware
Ability to rollback firmware
Secure erase of NAND/User data
Trusted Platform Module (TPM) 2.0 option
Bezel locking kit
Chassis Intrusion detection option

نرم افزارهای پیشرفته

Active health system
Active health system viewer
Smart update
Service Pack for ProLiant (SPP)
iLO amplifier pack
HPE iLO mobile application
RESTful interface tool
Scripting tools
HPE OneView standard
HPE Systems Insight Manager (HPE SIM)

استانداردهای اصولی

ACPI 6.1 compliant
PCIe 3.0 compliant
WOL support
Microsoft logo certifications
PXE support
USB 3.0 compliant (Internal)
System Management BIOS (SMBIOS) 3.1
UEFI 2.6
Redfish API
IPMI 2.0
Secure digital 2.0
Advanced Encryption Standard (AES)
Triple Data Encrytion Standard (3DES)
SNMP v3
TLS 1.2
DMTF Systems Management Architecture for Server Hardware Command Line Protocol (SMASH CLP)
Active directory v1.0
ASHRAE A3/A4

نوع منبع تغذیه

HPE 500 W flex slot Platinum hot plug low halogen power supply kit
HPE 800 W flex slot Platinum hot plug low halogen power supply kit

اتصال USB

دارای 4 عدد USB 3.0

پشت سرور 2عدد USB 3.0 Ports
داخل سرور 1عدد USB 3.0 Ports
جلوی سرور 1عدد USB 3.0 Ports

اتصال ها

پشت سرور 1عدد VGA Port
پشت سرور 1 عدد HPE iLO Remote
جلوی سرور 1عدد HPE iLO Front Service Port 1Gb Dedicated
داخل سرور 1عدد Micro SD Slot

کارت شبکه

2 x 1 GbE ports embedded on board with optional FlexibleLOM

گرافیک

Video modes up to 1920 x 1200 – 60 Hz (32 bp)
16MB video memory

جایگاه DVD

دارد
Optical Drive (Optional): DVD-ROM, DVD-RW

کنترلر پیشرفته

Performance RAID controller

HPE Smart Array P408i-a SR Gen10 controller
HPE Smart Array P408i-p SR Gen10 controller
HPE Smart Array P408e-p SR Gen10 controller
HPE Smart Array P816i-a SR Gen10 controller

کنترلر پیکربندی پایه

Essential RAID controller

HPE Smart Array E208i-a SR Gen10 controller
HPE Smart Array E208i-p SR Gen10 controller
HPE Smart Array E208e-p SR Gen10 controller

شیارهای PCIE

با استفاده همزمان 2 پردازنده 5 اسلات PCIe
پروفایل بلند- پردازنده 1- PCIe 3.0 x16 x16 -شیار 1
پروفایل بلند- پردازنده 1- PCIe 3.0 x8 x8 -شیار 2
—————————————————————
پروفایل بلند- پردازنده 1- PCIe 3.0 x8 x8 -شیار 1
پروفایل بلند- پردازنده 1- PCIe 3.0 x8 x8 -شیار 2
پروفایل بلند- پردازنده 2- PCIe 3.0 x16 x16 -شیار 1

نوع حافظه رم

HPE DDR4 SmartMemory

سرعت حافظه RAM

DDR4 Smart Memory 2666MHz, 2933MHz

تعداد پردازنده

2 سوکت پردازنده

تعداد هسته در هر پردازنده

منوط به پردازنده از 4 تا 24 هسته

نسل پردازنده

پشتیبانی از پردازنده های Intel® Xeon® Scalable نسل اول و دوم
پردازنده های گلد نسل دوم 8253,8256-Platinum
پردازنده های گلد نسل اول و دوم 6100,6200-Gold
پردازنده های سیلور نسل اول و دوم 4100,4200-Silver
پردازنده های برنز نسل اول و دوم 3100,3200-Bronze

نوع شاسی

شاسی 8SFF
شاسی 4LFF

پیکربندی کمپانی

پیکربندی سفارشی : CTO
پیکربندی پایه : Base Level
کانفیگ پیشرفته : Performance Level

فرم فاکتور

رکمونت 1 یونیت
1u rack-mount

سیستم خنک کننده

2 هیتسینک خنک کننده برای هر پردازنده
1 پردازنده 4 فن
2 پردازنده 7 فن
Hot-plug redundant 7 fans, standard

حداکثر ظرفیت RDIMM

RDIMM
1 ترابایت
1.0TB – 16 x 64GB RDIMM – 2933 MT/s

چیپست پیش فرض

Intel C622 chipset

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “سرور HPE ProLiant DL160 Gen10”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *